Certyfikaty

Spółdzielnia Ogrodnicza GRODZISKO powstała w 1995 roku. Działalność gospodarczą Spółdzielnia rozpoczęła w 1998 r. – po podpisaniu pierwszych umów handlowych.

W 2000 roku po spełnieniu niełatwych kryteriów stawianych dla grup producentów Grodzisko jako pierwsza w województwie małopolskim uzyskała wpis do rejestru Wojewody Małopolskiego.

Posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające naszą jakość

Produkt Tradycyjny z Małopolski

W kwietniu 2006 roku Spółdzielnia Ogrodnicza „Grodzisko” otrzymała certyfikat Jabłko z Raciechowic – Produkt Tradycyjny z Małopolski. W projekcie przygotowawczym do tego certyfikatu należało przedstawić długoletnią historię tradycji sadownictwa na terenie gminy Raciechowice oraz zmiany w procesie produkcji zmierzające do upraw ekologicznych.

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/jablko-z-raciechowic

600px-Raciechowice_logo.svg

Gmina Ekologiczna

Gmina Raciechowice położony w województwie małopolskim na pograniczu Pogórza Wielickiego i Beskidu Wyspowego, poza zasięgiem silnego zanieczyszczenia powietrza i gleb. Gmina zaliczana jest do terenów nie należących do tzw. „obszaru ekologicznego zagrożenia”. Dlatego też stosunkowo czyste powietrze oraz niezanieczyszczone wody i gleby – są cechami środowiska sprzyjającymi rozwojowi produkcji rolniczej. Stanowią one dogodne warunki do prowadzenia produkcji „zdrowej żywności” i agroturystyki.

http://www.raciechowice.pl/pl/polozenie.php

Integrowana Produkcja

Wszyscy członkowie Spółdzielni „Grodzisko” posiadają certyfikaty Integrowanej Produkcji co zobowiązuje do stosowania tylko bezpiecznych środków ochrony drzewek owocowych dopuszczalnych przez IP. Wiąże się to z ciągłą współpracą naszych sadowników z Instytutem Sadownictwa w miejscowości Brzezna k. Nowego Sącza.

https://piorin.gov.pl/integrowana-produkcja/

Jakość z Natury Carrefour

Jabłka „Jakość z Natury Carrefour” uprawiane są na terenach z długoletnią tradycją sadownictwa – okolice Grójca i region Małopolski. Środki fitosanitarne w uprawie są wyeliminowane lub zmniejszone do minimum dzięki metodom produkcji integrowanej. Zbiory odbywają się w optymalnym momencie dojrzewania, a termin dostawy jabłek do sklepu jest skrócony do minimum.

https://www.carrefour.pl/nasze-marki/jakosc-z-natury/jablka-i-sok

Agro Polska

W marcu 2003 roku Spółdzielnia Ogrodnicza Grodzisko przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Promocyjnego Agro Polska. Pierwszy etap konkursu odbył się pod patronatem Marszałka Małopolskiego, drugi etap był prezentacją jabłek w Warszawie. Jabłka zostały ocenione pozytywnie i w maju 2003 r. w Warszawie Spółdzielnia odebrała nagrodę i licencję uprawniającą do posługiwania się Godłem Promocyjnym Agro Polska.

https://dziennikpolski24.pl/statuetki-rozdane/ar/1980666

 

Agro Liga 2019

7 września 2019 r. w Nawojowej podczas 29. Międzynarodowej Wystawy AGROPROMOCJA 2019, Spółdzielnia Ogrodnicza „Grodzisko” otrzymała tytuł Wicemistrz Małopolski w kategorii „FIRMA”. Poprzez takie wyróżnienie doceniono Naszą regionalną działalność, Nasz produkt Tradycyjny jakim jest Jabłko z Raciechowic oraz soki tłoczone, pasteryzowane.

http://www.modr.pl/wydarzenie/wyniki-wojewodzkiej-edycji-konkursu-agroliga-2019

Zamknij menu